Доволі чисельна делегація від Української асоціації оцінювання – І. Кравчук, О. Щетініна, Н. Якимчук, А. Хорошун, О. Мазурик, К. Рижков – взяла участь в міжнародній конференції Міжнародної мережі «Оцінювання програм» IPEN «Оцінювання програм і проектів в державному секторі», яка відбулася в м. Кишинів, Молдова 25-27 вересня 2013 року.
Українські учасники зробили наступні презентації та провели майстер-класи:
- Майстер-клас напередодні конференції «Вступ до оцінювання програм і проектів» (О. Щетініна)
- «Приклади використання оцінювання в державному секторі» Презентацію робила Ірина Кравчук, співавторами якої є також І. Кузін, Р. Рудницька, О. Носова, В. Купрій, які надали приклади та інформацію щодо використання оцінювання в державному секторі України. )
- Було запропоновано розробити пропозиції від мережі IPEN у сфері розбудови спроможності до оцінювання в державному секторі країн регіону.
- Представлено досвід роботи Української асоціації оцінювання на форумі національних об’єднань у сфері оцінювання (співавтори І. Кравчук, Н. Якимчук).
- Презентація «Соціальний аудит в системі громадської оцінки проектів і програм» (О. Мазурик).
- Презентація «Застосування інструментів моніторингу концепції управління, зорієнтованого на результат на прикладі виконання Стратегії розвитку міста Кривий Ріг» (К. Рижков).
Згодом усі презентації конференції будуть розміщені на сайті IPEN.
Конференція залишила чимало цікавих вражень і спогадів. По-перше, в Молдові було тепліше, ніж у Києві і сонячно. По-друге, темп життя столиці Молдови значно спокійніший і ніби менш стресовий, ніж української столиці. У цілому, конференція була менш чисельною, ніж зазвичай. Можливо через те, що на дворі 2013 рік і це 13 конференція IPEN. Однак ця обставина дозволила поспілкуватися та обмінятися досвідом більш детально у вужчому колі.
Що запам’яталося? Наприклад, презентація Куваничбека Шадибекова, представника Апарату Уряду Киргизстану. По-перше, між мережею оцінювання та урядом налагоджена дуже тісна співпраця. У цій країні вже запроваджене оцінювання діяльності органів державної влади. Крім того, планується навіть розробка проекту закону про моніторинг та оцінювання. І взагалі мережа оцінювання Киргизстану, яку очолює Тетяна Третякова, вражає здобутками і тісною роботою з державними органами.
В Молдові дотепер немає асоціації оцінювання, але можливо ця конференція та обмін досвідом з колегами, в тому числі із Українською асоціацією оцінювання, стане поштовхом до розвитку Молдавської асоціації. З іншого боку, моніторинг та оцінювання в державному управлінні Молдови активно впроваджується і вже використовуються державними структурами. Цю роботу координує Державна канцелярія Уряду Молдови. Так, Молдова активно впроваджує моніторинг та оцінювання в секторі державного управління за підтримки насамперед європейських країн та міжнародних організацій. Крім того, розвиток цього напрямку пов’язаний з євроінтеграційними прагненнями країни.
Також в рамках конференції відбувся Форум національних професійних об’єднань спеціалістів у сфері оцінювання, який був підтриманий програмою «P2P EvalPartners» (програма підтримала участь представників Фінської та Австрійсько-Німецької асоціацій оцінювання). У форумі взяли участь представники мережі оцінювання Киргизстану, УАО, Фінської асоціації оцінювання, Австрійсько-Німецької асоціації (DeGeVal), колеги з Росії та Молдови. Кожна асоціація представила свою асоціацію та її здобутки. Виникли ідеї проведення скайп/відео-конференцій між асоціаціями регіону та Фінською та Австрійсько-Німецькою асоціаціями за наступними напрямами: розвиток спроможності до оцінювання на індивідуальному та інституційному рівні, на рівні країни (evaluation capacity building), обмін досвідом по роботі асоціацій з державними органами щодо розвитку оцінювання. Українська асоціація оцінювання та мережа оцінювання Киргизстану висловили зацікавленість у співпраці з академіями державного управління щодо розробки курсів та програм з оцінювання.
Також IPEN очікують реформи. Відбудеться підвищення ролі національних асоціацій у функціонуванні IPEN. Одним із головних завдань IPEN буде сприяння розвитку національних асоціацій та оцінювання в країнах регіону. Протягом найближчого року за участю правління та національних асоціацій буде вироблено нове бачення функціонування та управління IPEN.
Учасники конференції вирішили, що наступна конференція IPEN відбудеться в м. Бішкек, Киргизстан. Також обговорювалась можливість проведення сесії для представників виконавчої й законодавчої влади із країн регіону. Киргизстану є чим ділитися у цій сфері. Можливо, такий обмін досвідом дозволить «включити» державний сектор у розвиток оцінювання.
Учасники УАО (Делегати 13-ї конференції IPEN від УАО): І. Кравчук, О. Щетініна, Н. Якимчук, А. Хорошун, О. Мазурик, К. Рижков
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду